Michał J. Gabriel Rodak ( ur. 01 lutego 1990 r. w Ustrzykach Dolnych, Polska) artysta młodego pokolenia. Porusza się, zgodnie z najnowszymi trendami rynku sztuki, na krawędzi pomiędzy malarstwem figuratywnym i abstrakcyjnym. W jego twórczości wiodącym i najbardziej charakterystycznym elementem jest żywa, intensywna barwa – widoczny wpływ edukacji odbytej na południu Europy, w Hiszpanii. Łączy się ona z wrażliwością na poetykę i subtelność w treści obrazów.

Z wykształcenia Ilustrator ( La Escuela Superior del Arte en Valladolid ) oraz Historyk Sztuki ( Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Universidad de Valladolid ).

Profesjonalnie zajmuje się sztuką wizualną od 2013 roku, kiedy to odbyła się jego pierwsza wystawa indywidualna „La Busqueda”, niemniej jednak pierwsze ilustracje autorstwa M. J. G Rodaka zostały opublikowane w 2007 r. podczas współpracy z gazetą Rzecz Krotoszyńska. Po okresie prawie siedmiu lat spędzonych w Hiszpanii, gdzie jego twórczość się ugruntowała, powrócił do Polski. Obecnie pracuje i mieszka w Poznaniu.

 

Wystawy:

Wystawa Indywidualna “MIĘDZYCZAS” w galerii I domu akukcyjnym POPART, luty 2019 r. ( Poznań – Polska )

Wystawa zbiorowa al MONASTRY OF SANTA MARIA OF LAVELLO LAKE of COMO- LC ARTE SUL LAGO – ARTS ON THE LAKE, Listopad 24- 26, 2018 ( Lecco – Włochy )

Wystawa zbiorowa “LO SGUARDO DELL’ARTISTA” in Gallery Merlino, Październik 2018 (Florencja  – Włochy)

Wystawa Indywidualna “PARADEIGMA” w Sala de Exposiciones de Pedrajas de San Esteban, czerwiec 2017 (Pedrajas – Hiszpania),

Wystawa Indywidualna “PARADEIGMA” w Malasaña Gallery, Grudzień 2016 (Madrid -Spain),

Wystawa Indywidualna “ZODIAK” w Pombo, listopad 2016 (Madrid – Spain),

Wystawa zbiorowa “SIRIA VIVE” w Muzeum Sztuk Pięknych, Październik 2015 (Castellon – Hiszpania),

Wystawa Indywidualna “SILUETAS DE UN SUEÑO DORMIDO” w Penicilino, Sierpień 2015 r.

(Valladolid – Hiszpania).

Wystawa Zbiorowa “EROTICA DEL SIGLO XXI” w Red de Centros Civicos de Castilla

y Leon, Maj 2015 r. (Valladolid – Hiszpania)

Wystawa Indywidualna “LA BUSQUEDA” w Mahe, luty 2013 r ( Valladolid – Hiszpania )